Солом'янське благочиння

Наша газета

Відеокалендар

Друзі сайту

Офіційний сайт Солом'янської районної в місті Києві адміністрації

http://spm.org.ua/

На першій седмиці Великого посту на парафії були звершені Літургії Передосвячених Дарів

 

13 березня 2019 року, в середу першої седмиці Великого посту, в нижньому храмі на честь блгв.кн.Александра Невського головного храму парафії прп.Сергія Радонезького була звершена перша Літургія Передосвячених Дарів у Великому пості.

Богослужіння очолив настоятель храму і благочинний Солом'янського району протоієрей Ярослав Шовкеник у співслужінні духовенства храму.

Наприкінці Літургії отець Ярослав звернувся до вірян зі словами настанови.

Після Богослужіння духовенством була звершена заупокійна літія.

***

Літургія Передосвячених дарів, також Літургія Григорія Двоєслова — літургія, під час якої пропонуються для причастя Святі Дари, освячені на попередній повній літургії за чином Василія Великого або Іоанна Златоуста і зберігаються в ковчежці на престолі або, рідше, на жертовнику.

Це богослужіння, яке переважно здійснюється в дні особливого стримання і сугубого посту: середу і п'ятницю протягом усіх днів Святої Чотиридесятниці.

 

15 березня, в п'ятницю першої седмиці, Літургію Передосвячених Дарів звершив настоятель храму і благочинний Солом'янського району протоієрей Ярослав Шовкеник у співслужінні духовенства храму.

В кінці Літургії було відслужено молебень з каноном великомученику Феодору Тирону та освячено коливо.

***

Постанови Церковного Уставу про освячення колива в п’ятницю першої седмиці Великого посту бере свій початок від часів імператора Юліана Відступника. Цим Церква ще раз прославляє Господа, Який явив усім, що піст є боговстановленою справою, а не вигадкою людей.

Нечестивий імператор, намагаючись знищити істинну віру і знаючи, що в перший тиждень Великого посту християни дотримуються його особливо суворо, віддав наказ, щоб перед цим днем все, що продається на торжищі, було окроплене ідоложертовною кров’ю, щоб усі, хто буде їсти придбане там, осквернилися. Але св. вмч. Феодор Тирон, явившись милістю Божою зі світу невидимого єпископу Євдоксію, розповів про таємний намір боговідступника і порадив протягом цієї першої седмиці посту вживати лише коливо.

У пам’ять про це чудесне спасіння християн від осквернення в першу п’ятницю Великого посту, звершуючи пам’ять великомученика, Церква встановила освячувати коливо.