Солом'янське благочиння

Наша газета

Відеокалендар

Друзі сайту

Офіційний сайт Солом'янської районної в місті Києві адміністрації

http://spm.org.ua/

Богослужіння у Неділю Хрестопоклонну

 

4 квітня 2021 року, у Неділю Хрестопоклонну, на парафії преподобного Сергія Радонезького було звершено дві Божественні літургії. Напередодні ввечері, в храмі було звершено всенічне бдіння з виносом Чесного і Животворящого Хреста Господнього.

Пізню Літургію в нижньому храмі на честь благовірного князя Олександра Невського головного соборного храму парафії очолив благочинний Солом'янського району і настоятель храму протоієрей Ярослав Шовкеник.

Під час богослужіння були піднесли особливі молитви про припинення епідемії коронавірусу, про здоров'я хворих та лікарів.

Після Літургії отец Ярослав привітав усіх присутніх з Хрестнопоклонною неділею.

Напередодні ввечері, в храмі було звершено всенічне бдіння з виносом Чесного і Животворящого Хреста Господнього.

Весняне святкування на честь Хреста Господнього бере початок ще з далекого VII століття. В ході ірано-візантійської війни Чесне Древо було захоплене персами. Але імператор Іраклій переможно завершив 26-річну війну з Хозроєм, а Хрест власноруч урочисто вніс у Єрусалим. З того часу починають святкувати річницю повернення великої святині. Невдовзі це свято отримує загальноцерковне значення і набуває нового змісту. Провівши у пості вже три тижні, людина втомлюється, виснажується і може впасти духом. Аби підтримати вірних, Церква нагадує нам про хресний подвиг Спасителя. А оскільки він нерозривно пов’язаний з Воскресінням, то християни, згадуючи радість Христової Пасхи, підбадьорюються і з новими силами продовжують нести подвиг посту.