Солом'янське благочиння

Наша газета

Відеокалендар

Друзі сайту

Офіційний сайт Солом'янської районної в місті Києві адміністрації

http://spm.org.ua/

Неділя про митаря та фарисея

13 лютого 2022 року, у Неділя про митаря та фарисея, на парафії преподобного Сергія Радонезького було звершено дві Божественні літургії.

Пізню Літургію в нижньому храмі на честь благовірного князя Олександра Невського головного соборного храму парафії очолив протоієрей Олександр Кошилка у співслужінні диякона Олександра Гайди.

Ранню літургію в храмі на честь ікони Божої Матері "Всіх скорботних Радість" звершив протоієрей Миколай Скрижалін.

За богослужіннями були піднесені особливі молитви про припинення епідемії коронавірусу, про здоров'я хворих та лікарів.

Напередодні ввечері, в храмі благовірного князя Олександра Невського всенічне бдіння очолив настоятель храму протоієрей Ярослав Шовкеник.

*** Неділя про митаря і фарисея – перша підготовча неділя до Великого посту. З цього часу в богослужінні з’являються піснеспіви з особливої богослужбової книги – Тріоді пісної.

На Літургії прочитується особливе зачало з Євангелія від Луки (Лк.18:10-14), в якому Господь у притчі про митаря і фарисея дає нам приклад правильного і хибного ставлення до молитви. Також Церква нагадує віруючим про смирення, як істинному початку покаяння і про гординю, як головному джерелі гріхів.

З понеділка після дня - Неділі про митаря і фарисея починається загальниця. У всі дні, включаючи середу і п'ятницю, згідно з 49 главою Типікону мирянам можна їсти все, включаючи м'ясо, яйця, сир і рибу.