Солом'янське благочиння

Наша газета

Відеокалендар

Друзі сайту

Офіційний сайт Солом'янської районної в місті Києві адміністрації

http://spm.org.ua/

Великий Четвер Страсної седмиці

 

У четвер Страсної седмиці Церква згадує Таємну Вечерю - останню трапезу Господа Ісуса Христа з апостолами напередодні Його страждань. Саме тоді Спаситель встановив головне Таїнство Церкви - Таїнство Святого Причастя, Євхаристію.

У нижньому храмі на честь блгв.кн.Александра Невського головного храму парафії прп.Сергія Радонезького в цей день, 5 квітня, була звершена Літургія свт.Василія Великого, яку очолив клірик благочинний Солом'янського району і настоятель храму протоієрей Ярослав Шовкеник у співслужінні духовенства храму.

В кінці Богослужіння отець Ярослав звернувся до всіх присутніх зі словами проповіді та настанови.

 

Увечері цього ж дня була звершена утреня з читанням 12-ти Євангелій Святих Страстей Господа нашого Ісуса Христа.

Богослужіння очолив протоієрей Ярослав Шовкеник у співслужінні духовенства храму.

Увечері в Великий четвер звершується Утреня Великої п'ятниці, або служба 12-ти Євангелій, як зазвичай називають це Богослужіння. Має своїм змістом благовістя про страждання і смерть Спасителя, вибране з усіх євангелістів і розділене на дванадцять читань, по числу годин ночі, чим вказується, що віруючі повинні всю ніч провести в слуханні Євангелій, подібно апостолам, які супроводжували Господа в сад Гетсиманський.

Також, цікавою особливістю цього Богослужіння є те, що всі вірні тримають запалені свічки. З ними вірні йдуть додому, підтримуючи вогонь, яким освячують домівки.