Солом'янське благочиння

Наша газета

Відеокалендар

Друзі сайту

Офіційний сайт Солом'янської районної в місті Києві адміністрації

http://spm.org.ua/

Свято Покрову Пресвятої Богородиці

14 жовтня 2018 року, у Неділю 20-ту після П’ятидесятниці, день свята Покрову Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, на парафії преподобного Сергія Радонезького було звершено дві Божественні літургії.

Ранню Літургію в храмі на честь ікони Божої Матері "Всіх скорботних Радість" звершив протоієрей Олександр Кошилка.

Пізню Літургію в нижньому храмі на честь блгв.кн.Александра Невського головного соборного храму парафії очолив благочинний Солом'янського району і настоятель храму протоієрей Ярослав Шовкеник у співслужінні духовенства храму.

За Літургією була прочитана молитва за Церкву та мир в Україні.

В кінці Богослужіння отець Ярослав звернувся до всіх присутніх зі словами проповіді та привітав зі святом.

***

На початку Х століття Візантійська імперія страждала від воєн з сарацинами і північними племенами язичників-слов'ян. При штурмі Константинополя 910 року столицю оточили хмари ворогів. Сподіваючись тільки на небесну допомогу, ромеї зібралися у Влахернському храмі, де зберігалися ризи Пресвятої Богородиці. Під час всеношної над віруючими з'явилася Божа Матір із сонмом ангелів. Пречиста Діва довго молилася, а потім, знявши з голови свій омофор, вкрила їм присутніх в храмі. Це бачили тільки дві людини: юродивий Андрій і його учень Єпіфаній, майбутній Константинопольський патріарх. Заступництво Богоматері допомогло жителям Царгорода подолати варварів.

Покрова Пресвятої Богородиці була одним з найголовніших свят запорізьких козаків, які будували багато однойменних храмів та шанували особливо ікони Покрови. Саме на Покрову Божа Матір видимим чином явила свою допомогу козакам, які захищали Азовську фортецю від турків. Тому в нашій країні цей день відзначають День українського козацтва та День захисника України.