Солом'янське благочиння

Наша газета

Відеокалендар

Друзі сайту

Офіційний сайт Солом'янської районної в місті Києві адміністрації

http://spm.org.ua/

Велика П'ятниця Страсної седмиці

6 квітня 2018 року, в нижньому храмі на честь блгв.кн.Александра Невського головного храму приходу прп.Сергія Радонезького були відслужені часи Великого П'ятка і вечірня з чином виносу Святої Плащаниці.

Наприкінці вечірні, при співі тропаря «Благообразный Иосиф, с древа снем Пречистое Тело Твое», з вівтаря на середину храму була перенесена Свята Плащаниця з зображенням погребіння Христа.

 

Ввечері, храмі була звершена утреня з чином погребіння Святої Плащаниці Господа нашого Іісуса Христа.

Богослужіння очолив благочинний Солом'янського району і настоятель храму протоієрей Ярослав Шовкеник у співслужінні духовенства храму.

Під час утрені був звершений полієлей з читанням Євангелія свята Благовіщення. Особливістю цьогорічної служби Великої Суботи є ще й поєднання її з богослужбовими текстами Благовіщення Пресвятої Богородиці – дванадесятого свята, яке завжди святкується 7 квітня.

Після великого славослів'я був звершений хресний хід з Плащаницею навколо Свято-Георгіївського собору.

У Велику П'ятницю Страсної седмиці, Церква згадує найтрагічніші події життя Господа на землі. Євангеліє в цей день розповідає про суд над Христом у Понтія Пилата, про знущання та бичування Христа, про нестерпний шлях до Голгофи під тягарем хреста, про розп'яття та покаяння розбійника і насамкінець про жахливу смерть Ісуса Христа.